растворливи кафе

Persnam Corporation
тел: +886-7-6224873
факс: +886-7-6224875
Адреса: No. , 153 Dade 1st Road Gangshan Dist., Kaohsiung City 820, Taiwan
Вие сте тука: Насловна
Persnam Corporation е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на растворливи кафе, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

растворливи кафе

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.

Кафето е пијалок кој многу луѓе ќе се привикне кон него од првиот пат кога ќе го вкусат поради неговата крајно миризливи и изразито различни карактери. Дури и традиционално чај пиење нации како Јапонија и Тајван, кафе се наоѓа неодолива. Во ова темпо-брз свет, растворливи кафе, исто така познат како инстант кафе, се шири надвор од целиот свет брзо како луѓето само треба малку време за производство и да се подготви кафе во традиционален начин. Инстант кафе кристали се комерцијално подготвени од страна на производителите по зелено кафе е печено и приготвува на температура, и екстракт потоа се обработуваат во Растворливи кафе.
растворливи кафе е вообичаено достапни на пазарот за 3 видови - со замрзнување сушење, спреј сушење и agglomerating. Меѓу нив, замрзнување сушење метод ги зачувува најмногу кафе вкус, но тоа Sa повеќе вклучени постапката додека најголем број на растворливи кафиња се произведува со спреј сушење метод се должи на ефективноста на трошоците. Во прилог на прав и гранулирани форми, инстант кафе во концентрирана течна форма е исто така достапна. За кафе љубовници, тие може да се најдат различни видови на растворливи кафе да одговараат на нивните индивидуални потреби.

Italian, Italiano